Ozbrojení výpravy...

20.07.2013 23:06

Dnes si naše výpravy malinko pospali po náročné noci (stezka odvahy). Pro nadšení všech byla vynechána pravidelná rozcvička a rovnou jsme šli načerpat potřebné síly na snídani, kde nás čekala Valinova pochoutka. 

První částí našeho ozbrojení bylo sestavit kousky rozbitého meče. Jeho části jsme si museli poctivě vyběhat. Kousky mečů nám nejprve vůbec nezapadali do sebe, ale nakonec jsme to zvládli levou zadní. Jako nejrychlejší skládači se ukázali trpaslíci. Jednotlivé družiny se šli se svými meči pochlubit vedoucím, kde se zároveň promyslela další strategie naší výpravy a vzpomínali jsme, co už jsme zažili. Poté nás již čekal oběd - Skřetí vývar a Gimliho šmak, po kterém bylo nutné si nachvilku odpočinout, aby nám slehlo. 

Odpoledne nás učil různým kouzlům velký čaroděj Gandalf. Celý tábor se rozdělil do malých čarovných skupinek (mágové, čarodějové, kouzelníci, šamani a záklínači), ve kterých jsme se učili různá kouzla. Bylo nutné sehnat potřebný počet čarodějných postav a naučit se heslo a gesta k seslání kletby. Před poctivou večeří jsme si vyrobili konečně své vlastní opravdové zbraně - meče, luky, sekery, praky a oštěpy, které byly vskutku originální, ale především funkční (nebojte, všichni přežili :-)). Protože byl krásný den a bylo nám líto být v chalupě, povečeřeli jsme venku. 

Závěr dne patřil brzkému koupání a promítání filmu Hobit. Poté už všichni zalehli do postýlek a usnuli....